top of page
  • Writer's pictureTelevision.ee

Television.ee - kõige rohelisem ülekandeplatvorm?

Eellugu

Television.ee striimi platvorm sündis 2020. aasta märtsis. Meie soov oli teha kättesaadavaks need sündmused, millest osa saamine eeldas varasemalt kohapeale minemist, ka kodustes tingimustes.


Covid-19 muutis tavapärases formaadis kontsertide, koolituste, konverentside, spordivõistluste ja seminaride läbiviimise ja nendest osasaamise võimatuks.


Aga meie tahtsime seista hea selle eest, et elu ei jääks seisma ja ükski üritus pidamata. Meil ei olnud mitte mingit alust seda arvata, ent uskusime, et vaatajad soovivad selles keerulises olukorras, lisaks üritustest osa saamisele, ka oma lemmikartiste, -sportlaseid ja -koolitajaid piletit ostes toetada.Täna, siin ja praegu


Nende ridade kirjapanemise hetkel on Television.ee otseülekannete platvormi sünnihetkest möödas napilt alla kolme aasta. Meil on olnud au ja privileeg aidata tuua Eesti eri otstes toimunud sündmused läbi videolahenduste üksteisele lähemale. Ka kõige kaugemas otsas toimunud sündmus või võistlus on otseülekannete tootmise ning nende veebiplatvormil edastamise abil kättesaadav lisaks Eestile kasvõi Tansaanias.


Ning ilmselt täheldad ka sina enda harjumustes teatavaid muutuseid? Me näeme, et märksa hoolikamalt valivad inimesed, millistele sündmustele kohale minna ja millistele elada kaasa hoopis ekraani vahendusel oma koduses mugavuses koos sõpradega või kontori koosoleku ruumis koos töökaaslastega.


Tagasi vaadates oli meie tegevusel veel üks tulemus, mis järele mõeldes tundub väga loogiline, ent ei olnud algul mingil viisil tegevusplaanidesse sisse kirjutatud. Nimelt on virtuaalse osalemise tõus vähendanud märkimisväärselt vajadust üritustele kohale minna - vähenenud on transpordiga seotud kulud ja negatiivsed mõjud. Tulemuseks on veidikene puhtam õhk ja vähem autosid parkimisplatsidel.


Kas tulevik on tume või siiski roheline?


Tõsi ta ju on, et see maailm, mida vormivad meie tänased otsused, on pärandiks meie lastele. Seetõttu võtsime 2022 aasta alguses vastu otsuse vaadata ettevõtte jalajäljele kriitilisemalt otsa. Esimeseks, käegakatsutavaks eesmärgiks sai otsus tuua hiljemalt 2024. aastaks kogu television.ee platvormil kättesaadav sisu vaatajateni ilma, et selleks peaks keegi põlevkivi ahju ajama.


Tänaseks oleme selle eesmärgi osaliselt täitnud - television.ee platvormi otseülekannete ja salvestuste edastamiseks kasutatakse juba täna 100% ulatuses taastuvat energiat. Kui muidugi aus olla, siis veidi jääb isegi üle. 🙂
Lihtne, kas pole?

Paraku ei tähenda see, et oleksime 100% roheenergial toimiv ettevõte, sest võttepaikadesse liigume meiegi autode või ühistranspordiga. Küll aga saame täie kindlusega (ja ilma mingit kvooti ostmata) öelda, et kõigeks, mis toimub alates sellest hetkest, kui striim jõuab meie serveritesse, kuni selle hetkeni, mil videot sinu seadmes kuvatakse, kasutatakse täielikult päikeseenergiast toodetud elektrit. See on küll väike, ent meie jaoks oluline verstapost.

Miks rohepöörduda? Ausaltöeldes ei leidunud ka meie firmas tegelikult kainet majandusinimest kes oleks väitnud, justkui nagu oleks isiklik energiapark see kõige optimaalsem investeering. Aga vahel ei peagi tegema ainult seda, mis on mõistlik. Tihti on vaja lihtsalt teha asju, mis on õiged. Täna näeme selles üha enam kasu ja jätkame oma teed saamaks kõige rohelisemaks ülekandeplatvormiks. Ikka selleks, et iga live ülekanne, mille teieni toome oleks parem eelmisest. 

Kui sinagi vajad oma sündmusest otseülekannet või lihtsalt salvestust, et seda privaatselt levitada. Siis võta meiega ühendust info@television.ee aadressil või tee päring kontaktivormi kaudu.


Comentários


bottom of page